Stojíme při Ukrajině

Vlajka Ukrajiny

Útok ruské vlády na Ukrajinu ohrozil životy milionů nevinných lidí. Stojíme na straně Ukrajiny, abychom podpořili její svobodu a bránili demokracii. Chcete-li podpořit Ukrajinu a její obyvatele v nouzi, zvažte prosím možnost přispět.

Zabezpečte si web s SSL certifikátem

Chraňte své webové stránky a návštěvníky pomocí zabezpečených a šifrovaných připojení. Vybudujte si důvěryhodnou značku a zlepšete své pozice ve vyhledávačích díky našim SSL certifikátům.

30denní záruka vrácení peněz

SSL certifikátSSL certifikátSSL certifikát

Kupte si SSL certifikát

Web bez SSL

Web bez SSL
 • Šifrování dat
 • Zlepšení SEO výsledků
 • Důvěra zákazníka
 • Ikona zámku v adresním řádku
 • Chybové upozornění „nezabezpečeno“ v prohlížeči Google Chrome

Doživotní SSL certifikát

272,29
 • K dispozici doživotně
 • Typ: Standardní LE SSL
 • Šifrování: 256 bitů
 • Zabezpečení klientských dat
 • Zlepšení SEO výsledků
 • Ikona zámku v adresním řádku
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • V souladu s PCI DSS

Comodo PositiveSSL

179,00/rok
 • K dispozici na jeden rok
 • Typ: Comodo PositiveSSL
 • Šifrování: 256 bitů
 • Zabezpečení klientských dat
 • Zlepšení SEO výsledků
 • Ikona zámku v adresním řádku
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • V souladu s PCI DSS
 • Záruka spoléhající se strany: 50 000 USD

Rozdíl mezi doživotním SSL a Comodo PositiveSSL

Aktivační balíček doživotního SSL certifikátu je za jednorázovou cenu a trvá neomezeně dlouho. Jedná se o standardní bezpečnostní certifikát, který se obnovuje automaticky a zdarma.

Balíček certifikátu Comodo PositiveSSL je zpoplatněn ročním paušálem a poskytuje další nástroje pro zabezpečení vašich webových stránek. Comodo PositiveSSL také nabízí takzvanou záruku spoléhající se strany, která zaručuje náhradu škody v případě selhání ochrany Secure Sockets Layer.

Oba bezpečnostní produkty zajišťují spolehlivé šifrování spojení mezi vašimi webovými stránkami a návštěvníky. Každý z nich však disponuje trochu jinými funkcemi. Například balíček certifikátu Comodo PositiveSSL zahrnuje tým technické podpory, nástroje pro správu SSL certifikátu a pečeť kvality Comodo Secure, zatímco balíček doživotního SSL certifikátu nikoli.

Rozdíl mezi doživotním SSL a Comodo PositiveSSL

K čemu je potřeba SSL certifikát?

Budování důvěry

Kromě dodatečného HTTPS v adresním řádku naše certifikáty SSL také umisťují do adresy URL ikonu visacího zámku, který návštěvníkům ukazuje, že váš web využívá službu SSL. U online firem to automaticky buduje důvěru, protože vaši zákazníci budou vědět, že jejich data budou na vašich stránkách v bezpečí.

Budování důvěry

Lepší pozice v Googlu

Zabezpečení webu je jedním z hlavních faktorů hodnocení na Googlu. Certifikát SSL poskytuje na začátku URL adresy zabezpečeného webu funkční předponu HTTPS, která vyhledávači ukazuje, že web používá šifrování dat k ochraně citlivých informací. To podněcuje Google k tomu, aby webové stránky s certifikátem SSL zobrazoval ve výsledcích vyhledávání výše, čímž se zvýší vaše organická návštěvnost.

Lepší pozice v Googlu

Soulad se standardy PCI DSS

Online podniky, které nabízejí digitální platební možnosti a pracují s přihlašovacími údaji návštěvníků, musí dodržovat bezpečnostní standardy PCI, mezi něž patří certifikace SSL. Nezajištěním spolehlivého zabezpečení by vaše firemní webové stránky vystavovaly návštěvníky riziku a nesplňovaly by požadované předpisy.

Soulad se standardy PCI DSS

Zabezpečení zákaznických údajů

Naše SSL certifikáty používají až 256bitové šifrování, které je průmyslovým standardem pro ochranu dat. Tento druh úrovně šifrování zajišťuje, že všechny soukromé informace sdílené mezi vámi a vašimi návštěvníky jsou v bezpečí před zvědavýma očima a nežádoucími subjekty.

Zabezpečení zákaznických údajů

Jak SSL certifikáty fungují

SSL certifikát vytváří bezpečný internetový prostor mezi návštěvníky a vašimi webovými stránkami. Nikdo nepovolaný jej nemůže dešifrovat, takže všechny přihlašovací údaje, osobní informace a údaje o kreditních kartách před hackery a zloději jsou v bezpečí.

01

Navázání spojení

Když se návštěvník pokusí vstoupit na váš web, prohlížeč si vyžádá jeho identitu. Po instalaci SSL certifikátu se váš web změní z HTTP na HTTPS, čímž se prohlížeči zobrazí, že připojení je zabezpečené. Pokud prohlížeč návštěvníka rozpozná a schválí autoritu SSL certifikátu, potvrdí váš web jako bezpečný a požádá o vytvoření zabezpečeného a šifrovaného připojení.

02

Šifrování dat

Po vytvoření zabezpečeného připojení budou všechna data přenášená mezi prohlížečem návštěvníka a vaším webem šifrována pomocí 256bitového šifrování. Šifrovací klíč SSL budou mít k dispozici pouze schválené strany (prohlížeč návštěvníka a vaše webové stránky), což umožní bezpečné a spolehlivé dešifrování.

03

Vizuální ukazatele

Webové stránky s SSL certifikací mají několik vizuálních indikátorů, které návštěvníci ihned rozpoznají. URL webové stránky bude obsahovat ikonu visacího zámku a předponu HTTPS, což znamená, že je takový web zabezpečený. V závislosti na SSL certifikátu se může zobrazovat také pečeť webu, která zvyšuje důvěryhodnost.

Často kladené otázky o SSL certifikátech

Zde naleznete odpovědi na často kladené otázky o našich SSL certifikátech a balíčcích.

SSL (Secure Sockets Layer) nebo TLS (Transport Layer Security) je bezpečnostní protokol vydaný certifikační autoritou pro webové stránky. Jeho účelem je šifrovat spojení mezi webem a webovým serverem/prohlížečem, aby se zabránilo přístupu nebo zobrazení neoprávněnými osobami.

Kromě výhod šifrování a zabezpečení webu, mají SSL certifikáty také vliv na důvěryhodnost značky a SEO hodnocení.

Vyhledávače a uživatelé dávají přednost veřejně přístupným webům s SSL certifikáty, protože takové weby svědčí o tom, že se provozovatel webu zavázal k dodržování bezpečnostních opatření. Jedná se o povinný bezpečnostní protokol, který očekávají jak uživatelé, tak vyhledávače.

Zda jsou vaše webové stránky chráněny SSL certifikátem, zjistíte nejlépe tak, že zkontrolujete, zda se v adresním řádku prohlížeče před názvem vaší domény zobrazuje ikona visacího zámku. Pokud ano, můžete si být jisti, že vaše stránky jsou SSL certifikátem zabezpečeny.

V závislosti na úrovni ověření existují tři typy SSL/TLS certifikátů:

Doménové ověření (certifikát DV SSL) – nejběžnější SSL certifikát pro menší webové stránky. V případě doménového ověření vás certifikační autorita požádá pouze o ověření vlastnictví domény prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo DNS záznamu.

Ověření společnosti (certifikát OV SSL) – SSL certifikáty se střední úrovní validace. Certifikační autorita obvykle požaduje dokumentaci k ověření webu, názvu organizace, kontaktních údajů a adresy.

Rozšířené ověření (certifikát EV SSL) – tyto SSL certifikáty poskytují nejvyšší úroveň ověření. U certifikátů EV SSL provádí certifikační autorita rozsáhlé prověřování příslušných vlastníků, aby ověřila jejich webové stránky a organizaci.

Kromě úrovně ověření existují také typy SSL/TLS certifikátů podle počtu webových stránek, které mohou chránit:

SSL certifikát pro jednu doménu – chrání jednu doménu a její podadresáře.

Wildcard SSL certifikáty – wildcard certifikát (někdy také nazývaný jako hvězdičkový certifikát), který pokrývá jednu doménu a více jejích subdomén.

Multidoménové SSL certifikáty – zabezpečují více domén, které spolu navzájem nesouvisejí, jak je uvedeno v žádosti o podepsání certifikátu (CSR).

Koupit SSL certifikát není nic složitého. Pro výběr správného SSL certifikátu je třeba se zaměřit na účel vašich webových stránek a na to, s jakým množstvím citlivých údajů se na nich bude pracovat.

Ve skutečnosti všechny typy ochrany SSL/TLS poskytují stejnou úroveň šifrování. Pro některé subjekty však může být výhodnější vyšší úroveň ověření, protože tím mohou svým návštěvníkům dát najevo, že to s legitimitou opravdu myslí vážně.

Pro blogy a osobní webové stránky postačí jeden SSL certifikát s doménovým ověřením (DV). Naopak SSL certifikáty s ověřením společnosti (OV) jsou vhodnější pro středně velké podniky.

Webové stránky, které zpracovávají velké množství citlivých dat, jako jsou například banky nebo vládní weby, budou potřebovat EV SSL certifikáty (tj. certifikáty s rozšířeným ověřením). Díky nim se budou návštěvníci cítit při poskytování svých citlivých údajů zcela bezpečně, protože organizace s certifikátem EV SSL procházejí důkladnějším procesem ověřování.

Pokud si od Hostingeru zakoupíte sdílený hosting Premium nebo Business, cloud hosting či WordPress hosting, získáte SSL/TLS certifikát zdarma jako jednu z dostupných funkcí. To je skvělá příležitost pro majitele webových stránek, kteří se chtějí zaregistrovat u nového poskytovatele webhostingu a zároveň si pořídit SSL/TLS certifikát.

Ať už si vyberete doživotní SSL certifikát nebo balíček Comodo PositiveSSL, oba certifikáty se stanou aktivními během několika minut po dokončení nákupu.

Pokud máte dotazy ohledně nákupu SSL certifikátu, neváhejte se obrátit na náš zákaznický tým, který je vám k dispozici 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Všechny naše SSL certifikáty se obnovují automaticky, takže si další balíčky nemusíte pořizovat manuálně.

Pokud si zakoupíte balíček doživotního SSL certifikátu, Hostinger jej automaticky a bezplatně obnoví. Nastavení automatického obnovení je k dispozici také pro balíček Comodo PositiveSSL, u něhož vám bude automaticky účtována roční cena SSL certifikátu.

Bezpečnost webových stránek je pro Google důležitým faktorem hodnocení. To znamená, že pokud jsou vaše webové stránky zabezpečeny SSL/TLS certifikátem, existuje u nich mnohem větší šance, že se ve výsledcích vyhledávání objeví na předních příčkách.

Pokud se rozhodnete pro jiného poskytovatele SSL, můžete si jeho certifikát nainstalovat prostřednictvím našeho webhostingového ovládacího panelu. Jednoduše postupujte podle jednoduchých kroků v průvodci instalací vlastního SSL certifikátu a během chvilky jej budete moci zprovoznit.