Zkontrolujte dostupnost domény
Zjistěte, zda je doména volná

Vyhledávací nástroj WHOIS od Hostingeru ověří, zda je vámi vybrané doménové jméno dostupné. Pokud ano, můžete si ho rovnou koupit prostřednictvím našeho vyhledávače domén.

Vyhledejte vlastníka domény
Vyhledejte vlastníka domény

Pokud je vámi preferovaná doména již obsazena, použijte náš nástroj pro vyhledávání v databázi WHOIS a zjistěte všechny veřejně dostupné informace o aktuálním registrátorovi a vlastníkovi, a to včetně kontaktních údajů.

Zjistěte datum expirace domény
Zjistěte datum expirace domény

Zjistěte, kdy vyprší expirace doménového jména. Nenechte si ujít příležitost získat skvělou doménu, jakmile bude k dispozici – pokud se současný majitel rozhodne ji neprodloužit.

Co je to nástroj pro vyhledávání v databázi WHOIS?

Nástroj pro vyhledávání v databázi WHOIS od Hostingeru vám poskytne nejnovější údaje dostupné v oficiální doménové databázi WHOIS. Umožňuje tak snadno zjistit informace o registrátorovi domény.

Jak to funguje

Při každé registraci doménového jména musí její majitel odeslat své údaje organizaci ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Některé z těchto informací jsou k dispozici ve veřejné databázi WHOIS a lze k nim získat přístup prostřednictvím našeho vyhledávače.

S námi jste v bezpečí

Všechny domény zakoupené u Hostingeru disponují ochranou před WHOIS, která skrývá vaše osobní údaje ve veřejných doménových databázích. Nemusíte se obávat nevyžádaných e-mailů ani toho, že vás bude kontaktovat konkurence provádějící průzkum trhu. Naším posláním je zajistit vám na internetu kompletní bezpečí.

Často kladené otázky o databázi WHOIS a ochraně soukromí

Zde naleznete odpovědi na časté otázky o databázi WHOIS.

Databáze WHOIS obsahuje seznamy všech registrovaných doménových jmen na internetu. Spravuje ji organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) a je pravidelně aktualizována.

Z databáze lze získat informace a záznamy o doménových jménech, jako jsou data registrace a expirace, aktuální registrátor domény, jmenné servery i osobní kontaktní údaje vlastníka.

Pro registraci domény je třeba uvést osobní údaje včetně jména, adresy, telefonního čísla a e-mailu.

Tyto informace jsou uloženy ve veřejné databázi WHOIS jako výpis, ke kterému má kdokoli přístup. Nepatří sem domény registrované v EU a chráněné nařízením GDPR nebo domény, jejichž údaje jsou skryty pomocí Služby ochrany soukromí domény.

Ochrana soukromí WHOIS zabezpečuje údaje o zaregistrovaných subjektech tím, že je nahrazuje údaji proxy serveru. Uživatelé Hostingeru mají tuto funkci k dispozici zdarma. Je aktivní pro všechny nedávno zakoupené domény a lze ji zapnout prostřednictvím hPanelu.

Ano, pomocí našeho nástroje WHOIS můžete zcela zdarma zjistit, kdo vlastní konkrétní doménu. Vyhledávání navíc není nijak omezeno, takže neváhejte a získejte informace o libovolném počtu webových stránek.

Vyhledávání v databázi WHOIS je snadné. Stačí zadat název domény nebo webu do vyhledávacího pole výše a kliknout na tlačítko Vyhledat. Náš nástroj prohledá veřejnou databázi a během několika málo vteřin vám zobrazí shromážděné informace.

Informace v databázi WHOIS byste měli vždy aktualizovat, abyste vyhověli pravidlům organizace ICANN ohledně vlastnictví domén. To znamená, že musíte uvést přesné kontaktní údaje, prostřednictvím kterých můžete přijímat korespondenci od doménového registrátora.

Své údaje můžete snadno aktualizovat prostřednictvím hPanelu. Stačí se přihlásit a aktualizovat sekci Domény.

Majitelé doménových jmen mohou požádat o ochranu soukromí v databázi WHOIS. Poskytovatel domény pak nahradí informace o vlastníkovi údaji o proxy serveru.

Některé informace mohou být také skryty poskytovateli domén v souladu s místními zákony o ochraně osobních údajů a soukromí, jako je nařízení GDPR.

Všechna doménová jména zakoupená u Hostingeru disponují bezplatnou ochranou soukromí WHOIS – tu však lze aktivovat také prostřednictvím hPanel účtu. Stačí postupovat podle našeho průvodce aktivací Ochrany soukromí v databázi WHOIS a budete ji mít nastavenou za pár minut.

Upozorňujeme, že pokud máte doménu registrovanou v Evropské unii, nebudou vaše osobní údaje a kontaktní informace nikde zobrazeny, ať už je Ochrana osobních údajů v databázi WHOIS aktivní, či nikoliv.

Ano, můžete. Při vyhledávání domény pomocí našeho nástroje se ve výsledcích vyhledávání v databázi WHOIS zobrazí, zda je daná doména dostupná ke koupi. Pokud ano, můžete si ji pro svůj web rovnou zakoupit.

Další možnosti naleznete v našem Vyhledávači domén!